Strona główna
Fundacja
Festiwal Na Rzecz Edukacji 1 Piknik Abolwentów Przyjaciele Media Kontakt
Rekrutacja na projekt Zakochaj się w teatrze.

Rekrutacja na Warsztaty filmowe na 11 Festiwalu filmu i sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu.

 


Warsztaty filmowe „Dwa brzeg
Kazimierz Dolny nad Wisłą i Janowiec, 29 lipca – 7 sierpnia 2017 roku
Prowadzimy rekrutację na Warsztaty filmowe DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym
od 29 lipca do 7 sierpnia 2017 r.
 
Kazimierz Dolny jest miejscem magicznym – tu w każdego wrażliwego przybysza wstępuje wena twórcza, każdy staje się artystą.
 
Współpracujemy z organizatorami 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi i w trakcie naszych warsztatów artystycznych będziemy brali udział we wszystkich wydarzeniach 10. Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym i w Janowcu.
Głównym naszym zadaniem będzie filmowe i fotograficzne dokumentowanie wydarzeń festiwalu. Jedną z wartości programu jest udzielenie przez organizatorów akredytacji naszym uczniom, która zapewnia bezpłatne wstępy na wszystkie wydarzenia (wartość karnetu to 250 zł). Jest też w naszym programie zwiedzanie Kazimierza i Janowca.
 
Więcej o 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest na www.dwabrzegi.pl.
 
Opieka artystyczna: Włodzimierz Taboryski - fotografia i film, Krystyna Sulkiewicz - historia sztuki oraz wychowawca (do ustalenia). 
 
Cena za 9 dni warsztatów to tylko około 850 zł na osobę (transport - wynajęty bus, noclegi - w czasie warsztatów mieszkamy w internacie >>>, wyżywienie, ubezpieczenie, opieka wychowawcza).

Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się poprzez wypełnienie poniższej karty.  Karta zgłoszeniowa >>>.
Włodzimierz Taborysk
i
Warsztaty wpisują się w realizowany od 2005 roku program edukacji artystycznej. Istotą programu jest to, że uczestnicy realizują swoje artystyczne pasje lub po prostu bawią się w plastyków, fotografików, teatralnych czy filmowych aktorów/operatorów/reżyserów.
Kazimierz Dolny jest miejscem magicznym – tu w każdego wrażliwego przybysza wstępuje wena twórcza, każdy staje się artystą.
 >>>Warsztaty Artystyczne 21 SLO w Kazimierzu Dolnym. 

Program.
drugich Warsztatów Artystycznych. Braliśmy udział w najważniejszych wydarzeniach 7 Festiwalu Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i Janowcu: >>> filmowym i >>> artystycznym.

Oto część naszej ekipy. W tym roku większość stanowili uczniowie gimnazjów i liceów. 


Głównym naszym zadaniem była nauka filmowania i fotografowania. 
Każdego poranka po śniadaniu określaliśmy szczegółowy program dnia.

Do dyspozycji mieliśmy trzy kamery, jedną prywatną i parę aparatów fotograficznych oraz aparaty w komórkach uczestników.
Duzo było zajęć warsztatowych z aparatem fotograficznym (realizacja fotoreportaży według konspektu określającego jak dokumentować wydarzenia >>>>) oraz realizacja etiud filmowych służących opanowaniu pracy z kamerą w plenerze. 

Był też warsztat teatralny.
 

oraz elementy retoryki >>> Zadanie: śledzić poprawność akcentowania i wymawiania przykładowych wyrazów przez uczestników spotkań. Wnioski - było całkiem dobrze.

Jedną z największych wartości programu było udzielenie przez organizatorów 7 Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi akredytacji naszym uczestnikom, która zapewniła bezpłatne wstępy na wszystkie wydarzenia. Każdy z nas dokonywał niełatwych wyborów na jaki film pójść, w jakim spotkaniu wziąć udział.
Oczywiście dokumentowaliśmy także wydarzenia 7 Festiwalu. Spotkania w Cafe Kocham Kino.27 lipca na Głównym rynku odbył się koncert  Tomasz Stańko New York Quartet „Wisława” – Koncert OtwarciaProgramowo uczestniczyliśmy we wszystkich Lekcjach kina.

 

28/07/2013 godzina: 12:00 miejsce: Małe Kino
LEKCJA KINA | Waldemar Pokromski


29/07/2013 godzina: 12:00 miejsce: Małe Kino
LEKCJA KINA | Michael Haneke. Zawód: reżyser | Michael Haneke – Porträt eines Film-Handwerkers – reż. Yves Montmayeur, 2013

30/07/2013 godzina: 12:00 miejsce: Małe Kino
LEKCJA KINA | Antonioni o Antonionim – spotkanie z reżyserem dokumentu, Carlo di Carlo.

03/08/2013 godzina: 12:00 miejsce: Małe Kino
LEKCJA KINA | Andrzej Jakimowski;

03/08/2013 godzina: 14:30 miejsce: Cafe Kocham Kino
LEKCJA KINA | Wojciech Smarzowski, reżyser m.in. filmów "Róża" i "Drogówka", których operatorem był Piotr Sobociński jr. (absolwent 21 SLO z 2002 r.). 
Ważną częścią  

1 sierpnia był dniem szczególnym.  Poświęcono go dwóm nowym filmom historycznym.

(godz. 12:15) „Współczesne kino historyczne – nowy styl języka filmowego” – debata z udziałem prof. Tadeusza Lubelskiego, prof. Tadeusza Szczepańskiego, Grażyny Torbickiej oraz publiczności. Prezentacja materiałów z planu filmu „Miasto 44” i fragmentów filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

(godz. 16:00). Odbyło się spotkanie z aktorami i producentem Michał Kwiecińskim filmu "Miasto 44". Prezentowano materiały making-of, mówiono o produkcji, efektach specjalnych. Niestety nie był obecny reżyser Jan Komasa (absolwent 21 SLO 1999). Więcej >>>>


Tu Michał Kwieciński (właściciel Akson Studio), trzyma w ręku program naszego marcowego przeglądu "Filmowcy z Grotowskiego", którego Akson Studio było patronem i sponsorem.
 >>>Filmowcy z Grotowskiego. 

Zawędrowaliśmy także do Mięćmierza, gdzie uczestniczyliśmy w wernisażach plastycznym i fotograficznym a także w koncercie piosenki cygańskiej.
Jak co roku organizatorzy realizowali cykl wydarzeń poświęconych wybitnemu aktorowi "I bóg stworzył aktorkę/aktora". W tym roku była to Stanisława Celińska  >>>> 


Były tez retrospektywy twórczości wybitnych reżyserów, Janusza Morgensterna >>>> i Thomasa Vinterberga >>>>.
Wielu z nas obecnych na wybranych filmach Janusza Morgensterna: Do widzenia, do jutra (1960), Jowita (1967), Jutro premiera (1962), Trzeba zabić tę miłość (1972), Życie raz jeszcze (1964). Na spotkaniu (29.07) o Morgensternie mówiły: Krystyna Cierniak-Morgenstern, Ewa Wiśniewska i Grażyna Torbicka.


3 sierpnia na rynku zainstalowała się ekipa TVN 24. Robili wywiady z różnymi osobistościami obecnymi w Kazimierzu. Zaproponowaliśmy spotkanie z naszą ekipą, na co się zgodzili. Przeprowadzili z nami wywiad: co tu robimy, czego się uczymy a Aleksandrowi dali do obsługi kamerę aby rejestrował to spotkanie. 
Staraliśmy się też promować naszą szkołę. Organizatorzy umieścili w katalogu Festiwalu informację o naszym liceum oraz o Społecznym Funduszu Stypendialnym. My zapewniliśmy rollupy i banery zaprojektowane przez Panią Joannę Janiak.


  

Nasza fundacja ufundowała nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika konkursu filmów krótkometrażowych. Jury wskazało na Annę Olech - tegoroczną maturzystkę.


 4 sierpnia popłynęliśmy do Janowca.

a 5 sierpnia Pani Krystyna Sulkiewicz oprowadziła nas po Kazimierzu Dolnym.


Zawędrowaliśmy też do Wąwozu korzeniowego.


Zakwaterowani byliśmy w bazie 7 Festiwalu, czyli w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych. Żywiliśmy się w Restauracji u Rzetelskich (dawna Staropolska).

Ponieważ tu było WI FI, więc na deser były komórki.


Zrealizowaliśmy dokumentację filmową i fotograficzną z dziesięciu wydarzeń festiwalowych nagrywając około 10 godzin filmów i wykonując kilkaset zdjęć.


4 sierpnia popłynęliśmy do Janowca
  • Ponadto uczestnicy zrealizowali 11 fotoreportaży i pięć etiud filmowych.
  • 14 września odbędzie się wystawa fotograficzno-dokumentalna z naszego udziału w 7 Festiwalu.
  • Powstanie kilka dokumentów filmowych ze spotkań m.in. w Cafe Kocham Kino, które zamieścimy na szkolnej stronie. 


Zbigniew Dobrosz, producent 7 Festiwalu, oficjalnie zaprosił nas na 8. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Do zobaczenia od 2 do 10 sierpnia 2014 roku w Kazimierzu Dolnym.
W przyszłym roku być może będziemy współorganizatorami pewnej części programu festiwalu.


Projekt dofinansowany był przez Miasto Stołeczne Warszawa i Społeczny Fundusz Stypendialny. Dzięki temu uczestnicy za 10 dni Warsztatów płacili tylko po 500 zł. 
 
Włodzimierz Taboryski
Kierownik merytoryczny i organizacyjny Warsztatów
      
 
 

Projekt graficzny: light vision studio Wykonanie: T2 Internet, Powered By RiseNet CMS © 2014